Vyzkoušejte jízdu na Fat bike ve středisku Dolní Morava

Fat biky jsou horkou novinkou ve světě cyklistiky. Nemohli jsme si ji nechat ujít a vy si tak u nás můžete díky spolupráci s firmou Specialized vyzkoušet jaké to je, osedlat "tlusťocha" a vyrazit vstříc zážitkům v zasněžené přírodě. 

Fat bike Dolní Morava

Kolo které nejde přehlédnout

Připravte se ale na to, že budete středem pozornosti. 4,5 palcová kola (12cm) totiž nelze jen tak přehlédnout. Při správném tlaku pneumatiky umožňují jak pohodlnou jízdu na pevném podkladu, tak i bezpečné hrátky na sněhu a měkkých materiálech. Pro jízdu na silnici vám kolo nafoukáme "do plných", na sníh naopak lehce upustíme. Kola nejsou vybavena odpruženým rámem - při jízdě si ale díky naddimenzovaným pneumatikám budete připadat jako na obláčku. Kola vás hravě přenesou přes všechny nerovnosti a pohodlně dovezou kam budete chtít.
 

Zrozeno v drsných podmínkách

"Tlusťoši" jak se těmto kolům také familiárně přezdívá, pochází ze severoamerického kontinentu. Byli vyrobeni pro jízdu v těch nejextrémnějších podmínkách. Premiéru zažili při nejdrsnějším závodě na Aljašce - Iditarod, kdy závodníci překonávají stakilometrové vzdálenosti v teplotách i 45 stupňů pod nulou. Na kolech se tento závod jel poprvé v roce 1987. 

Na Fat bike v Dolní Moravě i po sněhu Jízda na Fat bike Dolní Morava - v terénu i na silnici

Vyzkoušejte si ho u nás!

Fatbiky od firmy Specilalized si můžete vyzkoušet na lesních cestách a zasněžených loukách Dolní Moravy. Stačí se zastavit v naší pujčovně Marcelka, kde vám ochotně poradíme s výběrem kola a vhodného oblečení. Ale neváhejte, zájem je veliký. Proto doporučujeme včasnou rezervaci!
 

Tip na výlet

Jednou z nejkrásnějších a nejpohodovějších zimních tras v okolí Dolní Moravy je tzv. "Panoramatická". Lanovkou vás vyvezeme k chatě Slaměnka, odkud se vydáte po upravené cestě na vyhlídku U Laviček. Odtud pak po vrstevnici s dech beroucími výhledy na celý masiv Králického Sněžníku a údolí řeky Moravy. Zrhuba v polovině se cesta začne svažovat a dovede vás bezpečně kolem řeky Moravy až zpět k hotelu.

Turistická mapa Králického Sněžníku - najděte trasu pro Fat bike


Ceník

ČasKoloKomplet* Sleva s Resort cardPoznámka
1 hodina210 Kč300 Kč10%Kolo musí být vráceno čisté a bez
jakýchkoliv prokazatelných závad,
které byly způsobeny vypůjčitelem.
3 hodiny450 Kč600 Kč10%* komplet - helma XC, rukavice,
chráníč páteře, brýle
1 den
(9:00- 17:00
650 Kč790 Kč10% 


Kontakt:
Infocentrum a pujčovna Marcelka
Email: resort@dolnimorava, tel: 602 378 150


Virtuální prohlídka areálu
Váš názor

Newsletter

Přihlašte se k odběru e-mailového zpravodaje
a buďte vždy první, kdo ví o našich slevách a akcích!