Fatbike

Vyražte vstříc novým zážitkům v zasněžené krajině Dolní Moravy. Fatbike je novinkou ve světě cyklistiky. Jízda na něm je vhodná pro všechny fanoušky horských kol, kteří se rádi projedou i v zimě, nejlépe na sněhu. Nyní si i Vy můžete vyzkoušet, jaké to je osedlat "tlusťocha" a vyrazit vstříc zážitkům v zasněžené přírodě. 

Kolo, které nejde přehlédnout

Připravte se na to, že budete středem pozornosti - 4,5 palcová kola (12 cm) totiž nelze jen tak přehlédnout. Při správném tlaku pneumatiky umožňují jak pohodlnou jízdu na pevném podkladu, tak i bezpečné hrátky na sněhu a měkkých materiálech. Pro jízdu na silnici vám kolo nafoukáme "do plných", na sníh naopak lehce upustíme. Kola sice nemají odpružený rám, při jízdě si ale díky naddimenzovaným pneumatikám budete připadat jako na obláčku. 

Zrozeno v drsných podmínkách

"Tlusťoši", jak se těmto kolům také přezdívá, pochází ze severoamerického kontinentu. Byli vyrobeni pro jízdu v těch nejextrémnějších podmínkách. Premiéru zažili při nejdrsnějším závodě na Aljašce - Iditarod, kdy závodníci překonávají stokilometrové vzdálenosti v teplotách i 45 stupňů pod nulou. Na kolech se tento závod jel poprvé v roce 1987. 


Tip na výlet

Jednou z nejkrásnějších a nejpohodovějších zimních tras v okolí Dolní Moravy je panoramatická trasa. Lanovkou Vás vyvezeme k chatě Slaměnka, odkud se vydáte po upravené cestě na vyhlídku U Laviček. Odtud pak po vrstevnici s dech beroucími výhledy na celý masiv Králického Sněžníku a údolí řeky Moravy. Zhruba v polovině se cesta začne svažovat a dovede Vás kolem řeky Moravy po červené cyklotrase až zpět k půjčovně.

Vyzkoušejte si ho u nás!

Fatbike od firmy Specilalized si můžete vyzkoušet na lesních cestách a zasněžených loukách Dolní Moravy. Stačí se zastavit v naší půjčovně Marcelka, kde Vám ochotně poradíme s výběrem kola a vhodného oblečení. 

Kontakt

Půjčovna Marcelka
Telefon: +420 602 378 150
Email: resort@dolnimorava

AKTUÁLNÍ PROVOZNÍ DOBA

CENÍK PŮJČOVNY


Partneři resortu

NUTS Evropská unie Czech Tourism Innogy Frekvence 1 Kofola Salomon IMOS Birell Bruno Family Park Barth Vista City Hotel