Halloween na Dolní Moravě

KDY? sobota 1. lisopadu 2014

Jako již tradičně jsme pro Vás připravili Halloween na Dolní Moravě. Těšit se můžete na karnevalový průvod stašidel a čaredejnic , dlabání obludných netvorů z dýní, lampiónový průvod a velkou večerní Halloweenskou diskotéku. Nebudou chybět ani halloweenské dobroty od samotného šéfkuchaře. Můžete také zavítat do našeho saunového světa, kde proběhne sobotní saunová noc.

  • Výroba lampiónů a lampiónový průvod
  • Velká halloweenská diskotéka - aneb tanec kostlivců a čarodějnic
  • Dlabání strašidel  z dýní
  • Halloweenské dobroty

Halloween je anglosaský lidový svátek, který se slaví 31. října, den před Svátkem všech svatých. Děti se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí dům od domu s tradičním pořekadlem "Trick or treat" ( Koledu, nebo vám něco provedu - v Americe typické pomalovávání automobilů, dveří, zubní pasta na klice...) a "koledují" o sladkosti. Svátek se slaví většinou v anglicky mluvících zemích, převážně v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii, Novém Zélandu aj. Název vznikl zkrácením anglického "All-Hallows-eve", tedy "Předvečer všech svatých". Halloween vznikl z předkřesťanského keltského svátku Samhain - obdoby našeho Nového roku.
Tradičními znaky Halloweenu jsou vyřezané dýně se svíčkou uvnitř, zvané jack-o-lantern, dále čarodějky, duchové, černé kočky, košťata, oheň, příšery a kostlivci. Typickými barvami jsou černá a oranžová.

To vše s námi přijeďte zažít na Dolní Moravě!

 
 

 

Virtuální prohlídka areálu
Váš názor

Vyplňte Vaše přihlašovací údaje
Přihlašovací jméno (email)Heslo

Newsletter

Přihlašte se k odběru e-mailového zpravodaje
a buďte vždy první, kdo ví o našich slevách a akcích!