Koloběžky

Novinkou letošního léta je půjčovna koloběžek. Můžete si vyzkoušet klasické koloběžky, musherské koloběžky, koloběžky s tlustými plášti nebo třeba horkou novinku elektro koloběžky. K dispozici jsou i dětské koloběžky, můžete se tedy vydat na výlet s celou rodinou. Koloběžky si nejvíce užijete při jízdě po rovině nebo sjezdu z kopce.

Kde se vzaly koloběžky? Historie koloběhu má dlouholetou tradici. Již v první polovině 19. století se ve Finsku a ve Švédku začínají objevovat „sněhoběžky“. Z vývojového hlediska "sněhoběžka" svým tvarem vychází ze sání poháněných nohou (podobné těm pro psí spřežení). Různými variantami a obměnami zhruba po 150 letech ze „sněhoběžky“ vznikla koloběžka – jako její letní alternativa.

Půjčovna koloběžek

  • Koloběžky Kickbike Fatmax a Freeride
Půjčovna se nachází u horní výstupní stanice lanovky Sněžník. Na výlet doporučujeme panoramatickou trasu (červená cyklotrasa), která je dlouhá 17 km a vede zpět do údolí Dolní Moravy. Koloběžku pak vrátíte do půjčovny Marcelka. Výlet trvá asi 1,5 hodiny.
  • Elektro koloběžky Hugo Bike
Půjčovna se nachází v chatě Marcelka. Elektro koloběžky mají dojezd až 85 km bez odrazu a můžete dosáhnout rychlosti až 25 km / hod. Koloběžky jsou české výroby, mají velké přední kolo a odpruženou vidlici. Jízda je vhodná zejména po asfaltu. Má zadní kolo tak akorát velké s vestavěným motorem, takže má velký kroutící moment a vyjedete s ní proto i slušný kopec bez jakéhokoliv odrážení. Vestavěný motor v zadním kole také znamená, že odpadají veškeré převody a řetězy a hlavně fakt, že se vám motor ničím v terénu nezanese.

Ceník

  CenaSleva s RESORT CARD
Koloběžka Kickbike Fatmax a Freeride2 hodiny250 Kč10%
 Každá další započatá hodina100 Kč10%
Elektro koloběžka Hugo Bike1 až 3 hodiny250 Kč / hodx
 4 až 8 hodin200 Kč / hodx
 1 den (8 hod)1 400 Kčx
 

Virtuální prohlídka areálu
Váš názor

Newsletter

Přihlašte se k odběru e-mailového zpravodaje
a buďte vždy první, kdo ví o našich slevách a akcích!