Letní novinky 2016

Relax & sport resort Dolní Morava pro vás připravil na léto spousty novinek. Od 30.4. spouštíme letní provoz a postupně budeme otevírat všechny tyto nové aktivity. Více informací o provozu zjistíte v aktualitách a provozních dobách.

Pískový svět

Kdo z vás si nestavěl rád bábovičky a hrady z písku. Přímo u cyklotrasy poblíž lanového parku je v plánu nový Pískový svět. Zcela unikátní zábavní park, který je novinkou v ČR. Můžete si zde hrát, odpočívat, vzdělávat se, a to vše na obřím pískovišti. Najdete zde podzemní chodby, Divoký západ, archeologické stanoviště s kostrou mamuta, stopy zvířat, pískový vlak a dopravník, kolotoč a další atrakce. Vyzkoušíte si také rýžování zlata nebo parádní terénní houpačku.

    

Koloběžky a elektro-koloběžky

Koloběžky jsou stále žádanější a je na nich opravdu legrace. Letos poprvé si je můžete vypůjčit také na Dolní Moravě. U horní stanice lanovky Sněžník budou k dispozici koloběžky, na kterých se můžete vydat několika různými trasami dolů zpátky k lanovce. V půjčovně chaty Marcelka pak budou k dispozici elektro koloběžky. Ty mají dojezd až 85 km bez odrazu.

    

Rozšíření lesního zážitkového parku

Lesní zážitkový park stojí hned vedle Mamutíkova vodního parku a stal se nejoblíbenější dětskou atrakcí. Po loňském ničivém tornádu zde zůstalo spousty padlých stromů, které jsme se rozhodli využít k rozšíření tohoto parku. Budou zde dva nové krásné domečky propojené terasou a pavoučí sítí, mezi domečky se budou děti pohybovat po všelikých spojovacích cestách ve výšce. Je zde také sprchový kout, takže dětem přibude nová vodní atrakce pro řádění v horkých letních dnech. Dále zde najdete třeba lesní bludiště nebo 90 metrů průchozích tunelů ve výšce více než 1,5 metru nad zemí.

    

Stamichmanova stezka

Stamichmanova stezka přiblíží návštěvníkům tajemství málo známého horského ducha Králického Sněžníku, Stamichmana. Najdete ji v lese mezi areálem U Slona a hotelem Vista. Podíváte se do Stamichmanova domku, poznáte stopy zvířat, posedíte si na posedu, anebo si zahrajete „Člověče v lese“. Stezka je budována ve spolupráci s Lesy ČR.

 

Akce na Stezce v oblacích

Během léta chystáme pro návštěvníky nové zajímavé akce, které se budou konat přímo na Stezce v oblacích. Těšit se můžete třeba na Sky Walk Drums & Lights festival, magické noci na stezce za svitu luceren a hvězd nebo jarní a podzimní výstup do oblak. Termíny a více informací o jednotlivých akcích najdete v kalendáři akcí.

    

Hoverboard a Freewheel

Zalíbila se vám jízda na Seqway? Letos poprvé můžete v půjčovně chaty U Slona vyzkoušet také tato nová zajímavá vozítka.
  • Hoverboard neboli kolonožka je stylový dopravní prostředek využívající podobnou technologii systému mikročipů a gyroskopů jako Segway, avšak nemá řídítka
  • Airwheel A3 je uváděn do pohybu jemným náklonem těla. Jízdu zvládne opravdu každý     
  • M3 je něco jako longboard s elektro pohonem. Vyzkoušejte toto zábavné vozítko
  • Q3 vypadá jako vesmírné vozítko a má dvě kola pro lepší stabilitu, s velkou kapacitou baterie má neuvěřitelný dojezd až 50 km. Většina uživatelů zvládne první jízdu již po 10 minutách
  

 

Výlet parním vlakem na Dolní Moravu

Že jste ještě nejeli parním vlakem? Letos si můžete udělat krásný retro výlet se zastávkou na Dolní Moravě. Parní vlak jede v pondělí 27.6. a dále pak každou sobotu od 2.7. do 17.9. Ze zastávky Červený Potok je zajištěna zdarma doprava do resortu Dolní Morava a zpět k vlaku v návaznosti na příjezd a odjezd vlaku. Trasa parního vlaku vede obcemi Česká Třebová - Ústí nad Orlicí město - Ústí nad Orlicí – Lanšperk - Dolní Dobrouč – Letohrad - Jablonné nad Orlicí – Těchonín – Mladkov – Lichkov - Dolní Lipka - Prostřední Lipka - Červený Potok a zpět. Tak nasedněte a jeďte.

  

Pizza Terezka

Výbornou pizzu si můžete dát nově v penzionu Terezka. Čerstvá domácí pizza z pece podle tradiční italské receptury. Posezení uvnitř i venku na terase u dětského hřiště s trampolínou a prolézačkami. Rozvoz po Dolní Moravě zdarma. Pizzu si tedy můžete dát úplně kdekoli.

 

Večerní akce

Novinkou mezi večerními akcemi bude Mamutíkovo noční dobrodružství. Zábavný program pro rodiny s dětmi v Mamutíkově vodním parku po setmění. Navštívit můžete také noční Adventure v lanovém parku. Více informací a termíny najdete v kalendáři akcí.

 
 

Virtuální prohlídka areálu
Váš názor

Newsletter

Přihlašte se k odběru e-mailového zpravodaje
a buďte vždy první, kdo ví o našich slevách a akcích!