Pohádkové podzimní prázdniny

KDY? pátek - středa 24. - 29. října 2014

Podzimní prázdniny na Dolní Moravě budou v duchu pohádek a pohádkových bytostí. Můžete se těšit na divadelní pohádky, předčítání pohádek z okolí Kralického Sněžníku a mnoho dalších. Dále také na Loutkové divadlo, činoherní divadlo v kombinaci s loutkovým, kdy herci v představení používají téměř metr vysoké loutky Marionety a nebo divadlo v podání dětského sboru. Během tohoto víkendu budete moci spatřit tedy celkem tři divadelní pohádky a k tomu spousty animačních programů s pohádkovou tématikou.

Tak jako každý den se děti mohou těšit na animační program, který každý den začíná řádnou rozcvičkou s našim maskotem Mamutíkem. Po rozcvičce následuje kreativní dílnička v dětském koutku. Odpolední program pak bude na téma pohádky, která děti bude čekat v podvečerním představení. Můžete se těšit na pohádkové bytosti a to jak v dětském koutku, tak i v divadelním sále.

Prohlédněte si plakát na tuto akci a na míru pohádkovému podzimu ušitý animační program:

   

Během tohoto prodlouženého víkendu budete mít možnost shlédnout hned několik divadelních představení:

V sobotu 25.10.2013 v 17:00 hodin první pohádka „Luciášek“
Tato pohádka jak už jste asi pochopili bude z čertovského odvětví. Příběh vypráví o malém čertíkovi Luciáškovi, který se učí čertovskému řemeslu. Čertík je tak trochu nezbeda a s kamarádem drakem místo studia raději dovádí. Svým rodičům tak působí starosti. Na zemi žije veliký hříšník, pan král. Luciášek dostane svůj první čertovský úkol, odnést krále do pekla. Na světě se Luciášek setkává s milým kozlíkem, starou a trochu nahluchlou babičkou či princeznou Julinkou a princem Jakubem. Když se mu podaří odnést zlého krále do pekla, nastane na světě opět dobro a mír. Tato oblíbená a veselá pohádka je vhodná pro všechny věkové kategorie.
Zahraje pro Vás Loutkové divadlo Kozlík.

V neděli 26.10 od 17:00 hodin druhá pohádka „O Zlaté rybě“
Pohádka která vznikla na motivy lidové povídky. V příběhu vystupuje kouzelná ryba, která „pluje“ mezi dětmi, rybář a jeho hamižná žena, která chce stále víc a nakonec jí nezbude nic. V tomto vystoupení se můžete těšit na kombinaci činoherního a loutkového divadla, kdy herci používají téměř metr vysoké loutky Marionety.
Zahraje pro Vás Divadlo Bombón.

V úterý 28.10. od 17:00 třetí pohádka „Analfabeta Negramotná“
Děj tohoto divadelního vystoupení popisuje dobrodružství 12 leté hlavní hrdinky, která nerada čte a náhodou se ocitne v knihovně. Zůstane v ní přes noc a vždy, když otevře knihu, zjeví se jí z ní postavy. Má tak možnost potkat např. Harryho Pottera, Pipi Dlouhou punčochu nebo Sherlocka Holmese.

Toto divadelní představení Vám zahraje dramatický sbor pod záštitou ZŠ Revensko s názvem dRáčci Roveňáčci, který hraje už tři roky a s tímto představením v dubnu vybojoval 1.místo na krajské soutěži divadel v Olomouci. Reprezentovali náš kraj také v celostátní soutěži Dětská scéna ve Svitavách.

Přečíst si o nás můžete také na serveru Novinky.cz: 

Pod pohádkovým Králickým Sněžníkem přichystali pohádkové podzimní prázdniny


Virtuální prohlídka areálu
Váš názor

Vyplňte Vaše přihlašovací údaje
Přihlašovací jméno (email)Heslo

Newsletter

Přihlašte se k odběru e-mailového zpravodaje
a buďte vždy první, kdo ví o našich slevách a akcích!