Stamichmanova naučná stezka

Slyšeli jste už někdy o tajemném patronu hor Stamichmanovi? Vydejte se na Stamichmanovu stezku zjistit o něm víc. Stamichmanova stezka byla vybudována ve spolupráci s Lesy ČR pro děti i dospělé. Měla by sloužit k procházkám především rodinám s dětmi, ale pobaví a poučí se tu i všichni ostatní návštěvníci Dolní Moravy. Je spojnicí mezi parkovištěm u dolní stanice lanovky U Slona a Infocentrem Marcelka u dolní stanice lanovky Sněžník. 

Na 10 zastaveních, která tvoří přibližně 800 m dlouhou stezku lesem, potkáte skřítka Stamichmana a dozvíte se o lese a jeho obyvatelích spoustu zajímavých informací.

  • Kromě interaktivních prvků a panelů se Stamichmanovým příběhem najdete na každém stanovišti dřevěnou plastiku.
  • Na stanovišti „ Jak Stamichman poznal kamzíky“ najdou děti i dřevěný myslivecký posed a dozví se, jaký rozdíl je mezi rohy a parohy zvěře.
  • Stanoviště č. 3 „Jak Stamichman stavěl kamenice“ je vybaveno mimo dvě krytá sezení také modelem jeskyně z kamenů, které tu vysbírali zemědělci při hospodaření na horských políčkách.
  • Ostatní stanoviště jsou zaměřena na květenu hor, na houbaření nebo informace o tom, jak se správně chovat v lese. 

Zapojte se do soutěže o zajímavé ceny

  • Zastavte se v Infocentru Marcelka u dolní stanice lanovky Sněžník pro hrací kartu, se kterou se můžete vydat za poznáním na Stamichmanovu stezku a hledat odpovědi na všetečné otázky skřítka Stamichmana.
  • Vyplněnou kartu s rozluštěnou tajenkou pak můžete odevzdat v Infocentru Marcelka nebo Infocentru U Slona.
  • Slosování hracích karet probíhá 2 x ročně. 

Doporučujeme

Knihu se všemi povídkami o Stamichmanovi si můžete koupit v Infocentru Marcelka nebo ve Wellness hotelu Vista. Příběhy vznikly na kurzu tvůrčího psaní Dany Emingerové. 

Malá ochutnávka z knihy

 

Stamichmanova stezka vznikla ve spolupráci s Lesy ČR.


Partneři resortu

NUTS Evropská unie Czech Tourism Innogy Frekvence 1 Kofola Salomon IMOS Birell Bruno Family Park Barth Vista City Hotel