Večerní přechod Králického Sněžníku

KDY? 25. července 2015 


Králický Sněžník je nejvyšší vrchol (1 424 m.n.m.) stejnojmenného pohoří rozkládajícího se na státní hranici České republiky a Polska, těsně sevřeného Jeseníky a Orlickými horami. Ne náhodou se tomuto pohoří přezdívá "Střecha Evropy".  Ze zdejšího vrcholu Klepáč se totiž roztékají řeky do 3 evropských moří. 

Vody ze západních (polských) svahů odtékají do řeky Nysa Kłodzka, která patří k úmoří Baltského moře. Vody z jižních svahů odvádí Lipkovský potok, který se vlévá do Tiché Orlice a patří k úmoří Severního moře. Vody z východních svahů stékají drobnými pravostrannými přítoky do řeky Moravy a patří do úmoří Černého moře.



Vy máte nyní jedinečnou možnost vydat se s našimi průvodci na toto kouzelné místo. Vyrazíme z parkoviště pod Klepáčem příjemnou procházkou po turistických značkách ke Králickému Sněžníku. Zhruba kolem 20:00 hodiny bychom měli dorazit k vrcholu, kde si společně vychutnáme západ slunce a doplníme energii. Poté se po hřebeni vydáme k horské chatě Slaměnka, kde na nás bude čekat večer s živou hudbou, welcome drink a vydatná večeře. 



Pro ty, kteří nebudou chtít zpět dolů po svých, bude v provozu lanová dráha každou celou hodinu až do 24:00. Doporučujeme vám tento nevšední noční zážitek, nejen proto, že trasa večerního přechodu měří 20 km a na cestě zdoláte převýšení 550m.
 
  • Start 25. července, 17:00 u Infocentra Marcelka, odkud Vás převezeme i s průvodci na start trasy - parkoviště pod Klepáčem
  • Za 250 Kč na osobu vás naši průvodci bezpečně provedou celým výletem, na Slaměnce vás bude čekat welcome drink, živá hudba a stylová večeře. Příjemně unavení výletníci ocení i cestu lanovkou zpět dolů taktéž v ceně. 
  • Výlet se uskuteční při min. počtu 6 osob. Informace vám rádi podáme na telefonu +420 602 378 150
 





Virtuální prohlídka areálu
Váš názor

Vyplňte Vaše přihlašovací údaje
Přihlašovací jméno (email)Heslo

Newsletter

Přihlašte se k odběru e-mailového zpravodaje
a buďte vždy první, kdo ví o našich slevách a akcích!