Magická noc pod hvězdami s hvězdáři na Stezce v oblacích

14.7.2018

Při této akci máte jedinečnou možnost zažít výhledy ze Stezky v oblacích ve večerních hodinách. Možná tu zažijete i západ slunce a věřte, že výhledy opravdu stojí za to. Celá stezka je po setmění osvíce­na pouze lucernami a k poslechu hraje příjemná hudba. Pro děti je připraven animační program a pro větší děti a do­spělé pozorování hvězdné oblohy s profesionálními hvězdáři.

  • Výjezdy a sjezdy lanovkou probíhají v časech 20:00 - 23:00.
  • Vstupné dle běžného ceníku: dospělý 350 Kč včetně lanovky, děti 190 Kč včetně lanovky, rodinné vstupné 790 Kč včetně lanovky (2 dospělí a max 3 děti do 15 let)
  • Program: od 21:00 speciální animační program pro děti, od 22:00 pozorování noční oblohy
  • Během celého večera je pro vás otevřená chata Slaměnka, kde můžete ochutnat některou z místních specialit.

 

Skrytou krásu vesmíru objevíte nejlépe v místě bez světelného smogu, kterým Dolní Morava bez pochyby je. Díky vysoké nadmořské výšce a velké vzdá­lenosti od měst, uvidíte Měsíc u nás tak, jak ho v blízkosti města vidět nelze, krásně ostře a detailně s množstvím po­drobností na jeho povrchu. Totéž platí pro pozorování planet Mars, Jupiter a Saturn. Dle aktuální viditelnosti může­te pozorovat vzdálené mlhoviny, hvěz­dokupy, daleké galaxie i blízké planety a jejich měsíce. Uvidíte měsíční povrch posetý krátery nebo souhvězdí noční oblohy. Provedou vás zkušení astrono­mové z www.hvezdarna-beskydy.cz, na které si můžete připravit nejrůznější otázky z astronomie.

V případě deštivého počasí bude akce zrušena. V případě zatažené oblohy pracujeme na náhradním programu pod vedením hvězdářů.

magicka_noc_plakat

Partneři resortu

NUTS Evropská unie Evropská unie Czech Tourism Frekvence 1 Kofola Salomon IMOS Birell Bruno Family Park Barth