Single trails Dolní Morava

Skalní trail pro jízdu na horském kole v Králickém Sněžníku
  • Single trails jsou stále více populární nejen mezi ostřílenými bikery, ale i  širokou veřejností. Jedná se o jednosměrné, většinou sjezdové trasy, vhodné jak pro začátečníky tak i zkušené jezdce.
  • Možnost zapůjčení a testování celoodpružených kol značky Specialized v pujčovně Marcelka.
  • Oficiálními tvářemi trailů na Dolní Moravě jsou nejznámější český trialový jezdec Petr Kraus a členka Specialized teamu Tereza Votavová. Pravidelně přispívají svými radami a nápady při výstavbě a jejich rukopis naleznete na nejednom úseku trailů.


Je v zájmu nás všech dodržovat v přírodě pořádek a pravidla pro pohyb v Národních přírodních rezervacích. Prosíme neodhazujte odpadky, nerušte zvěř a pro pohyb používejte pouze značených cest a stezek. Mapy a veškeré potřebné informace Vám rádi poskytneme v Infocentru Marcelka.
 
Děkujeme!

_________________________________________________________________________________________________

První trasa nazvaná "Skalní trail" se svým profilem řadí k enduro trailům, svojí šířkou je však přístupná všem bikerům a milovníkům jízdy na horském kole. Součástí trailu jsou dřevěné lávky, klopené zatáčky, terénní vlny apod. Spodní část trati začínající u horní stanice lanovky U Slona je uzpůsobena i pro nejmenší bikery od 10 let.

Nahoru se pohodlně dostanete lanovkou a start je hned u horní stanice. Můžete se zde také před jízdou občerstvit v horské chatě Slaměnka. 


Skalní trail :


Jízda klopenkou na Single trails Dolní MoravaTrať pro horská kola Single trails Dolní MoravaPřekážková jízda na Single trails Dolní MoravaJízda na horském kole na Single trails Dolní MoravaSingle trails Dolní Morava pro začátečníky i zkušené cyklistyOd lanovky z kopce dolů na Single trails Dolní MoravaVýhled z tratí Single trails Dolní MoravaOdvažte se na Single trails Dolní MoravaJednosměrné trasy pro cyklisty na Single trails Dolní MoravaSingle trails Dolní Morava - jedinečný zážitek pro biketrialistyPředveďte své kousky na Single trails Dolní MoravaNa Single trails Dolní Morava to z kopce svištíUkažte, co umíte, na Single trails Dolní MoravaSingle trails Dolní Morava - skvělé zázemí na tréninkJednosměrné tratě na Single trails Dolní MoravaJízda v terénu na Single trails Dolní Morava

 


První jarní ježdění | květen 2015

        


Oficiální video z OPENINGU Skalního trailu:
 

                   
 


Video ze Skalního trailu z dílny party ZEVL Team Šumperk:
 

             Petr Kraus

Petr Kraus je nejznámější český Bike Trialista. Jezdí od svých 9 let a jako profi sportovec pod křídly Red Bullu je od roku 1996. Je trojnásobným Mistrem světa v Bike Trialu a pětinásobným Mistrem ČR. Ve světě je známý svými extrémními kousky jako jízda na hraně střechy mrakodrapu v Brazílii nebo zdoláním Žižkovské věže v rekordním čase. Věnuje se focení a natáčení extrémních videí, k jeho koníčkům patří snowboarding, freestyle BMX, motocross nebo hra na bicí. Baví ho cestování po celém světě a s tím spojené nečekané zážitky, jako třeba pohled na velryby zblízka, který se mu naskytl v Jižní Africe při jízdě na vodním skútru. Miluje sport, muziku, přírodu, adrenalin a relax s přáteli.

Petr Kraus - trojnásobný Mistr světa v Bike TrialuVzor všech biketrialistů Petr Kraus v akciJezděte na Dolní Moravě jako Petr Kraus, Mistr ČR v Bike TrialuJeďte ve stopách Mistra světa v Bike Trialu Petra KrauseTereza Votavová

Terka se deset let věnuje závodění v disciplínách fourcross a sjezd na horských kolech. Začala jako puberťačka řádit na kole společně s pár kamarády, se kterými vyrůstala na jednom z pražských sídlišť. Po pár letech se vypracovala až do české reprezentace, kde je do teď. Za svou bohatou kariéru ji potkalo mnoho úspěchů. Nejcennější jsou pro ni: 7. místo na MS ve švýcarsakém Champéry v disciplíně fourcross, 3. místo na MEv bulharském Pamporovo, kde příjemně překvapila také 5. místem ve sjezdu. Terka je jedinečná díky své univerzálnosti. Dokáže podat výborný výsledek na trati nejen ve fourcrossu, ale i ve sjezdu, fourcrossu či na skocích. Kolo miluje v jakékoliv podobě. Nerjraději vyráží do hor s batůžkem, sama užívat tamní traily. Avšak nepohrdne ani silniční vyjížďkou ani bikrosovým tréninkem. Tento rok se odhodlala k velké změně ve své kariéře a rozhodla se, že se začne krom závodění věnovat ipodpoře cyklistiky. Především rozvoji ženské cyklistiky. A tak ji budete moci potkávat na nejrůznějších akcích a také budete mít jedinečnou možnost, přihlásit se na kempy, které připravuje. Kempy zaměřené nejen na techniku, ale také na další nejrůznější zážitky. Jeden z nich proběhl letos v létě i u nás v areálu a v následujících letech budou pokračovat.


Tereza Votavová - reprezentantka ČR v Bike TrialuBrázděte Single trails Dolní Morava jako Tereza VotavováTereza Votavová na Single trails Dolní MoravaPřijeďte na Dolní Moravu na kemp s Terezou Votavovou

Virtuální prohlídka areálu
Váš názor

Newsletter

Přihlašte se k odběru e-mailového zpravodaje
a buďte vždy první, kdo ví o našich slevách a akcích!