Horská turistika


Doporučujeme

Letní lanovkou vyjedete až na hřeben k chatě Slaměnka, odkud vede síť nádherných horských pěšinek a stezek pro pěší turisty.

20130808-dolnimorava-051

Aktuální provozní doba

Ceník


Tipy na pěší výlety

Králický Sněžník 1 424 m n. m., 9 až 11 km (cesta tam)

Králický Sněžník je nejvyšší vrchol stejnojmenného pohoří. Můžete se na něj vydat pěšky přímo z Dolní Moravy po žluté, modré, zelené nebo červené turistické trase.

Kudy na Králický Sněžník

Varianta s lanovkou

Doporučujeme využít letní lanovku Sněžník, díky které překonáte velké převýšení. Od chaty Slaměnka se vydáte po hřebenové modré a zelené turistické trase, která se těsně pod vrcholem spojí se žlutou. Tato trasa je dlouhá 11 km. Zpět do údolí se dostanete po žluté naučné stezce, která je nejkratší a má 9 km.

Varianta bez lanovky

Od Wellness hotelu Vista se kolem lanového parku vydáte směrem k parkovišti. V ostré levotočivé zatáčce potkáte rozcestník, kde budete pokračovat po modré cyklotrase, která se napojí na modrou turistickou trasu, po které dojdete až na vrchol Králického Sněžníku.

Název Králický Sněžník naznačuje dvě skutečnosti, že toto třetí nejvyšší pohoří u nás leží nedaleko města Králíky, a že na jeho vrcholu se dlouhou dobu drží sněhová pokrývka. Přečtěte si také o tom, jak se Slon dostal na Králický Sněžník.


 Pramen řeky Moravy, 9 až 11 km (cesta tam)

Řeka Morava pramení pod vrcholem Králického Sněžníku a je velmi často považována za tepnu Moravy. Je přitom zajímavé, že na historickém území Moravy nezačíná ani nekončí. Řeka protéká napříč severní, střední a jižní Moravou a poté splývá až na slovenském území pod Děvínem s vodami Dunaje. Říká se, že Morava tu má tolik pramenů, kolik je v roce dnů.

Rozhledna Klepý, 7 km (cesta tam)

Rozhledna Klepý je známá rozhledna na česko-polské hranici na vrcholu Klepý postavená v roce 2009. Čekají Vás Krásné výhledy do okolní krajiny. Vstup na rozhlednu je zdarma, k rozhledně vede červená turistická trasa od parkoviště Pod Klepáčem. Tam se dostanete od areálu U Slona, odkud odbočíte z hlavní cesty směrem na Horní Moravu, odbočka je před chatou Na Rozcestí.

Králická pevnostní oblast, 5 až 10 km

Pevnostní pásmo mezi Maliníkem a Zemskou bránou je dnes zahrnuto do projektu Králické pevnostní oblasti (KPO). Tvořilo jeden z nejsilněji opevněných úseků hranic československé republiky před 2. světovou válkou. KPO je prostorem s nejvyšší koncentrací pozůstatků československého pevnostního systému z let 1935-1938. Seznamte se s jeho zajímavou historií a navštivte zdejší muzea a památníky, putujte krásnou přírodou.


Partneři resortu

NUTS Evropská unie Czech Tourism Innogy Frekvence 1 Kofola Salomon IMOS Birell Bruno Family Park Barth Vista City Hotel