Koloběžky

Zastavte se u nás v půjčovně pro kolobežku a zažijte 15-kilometrový sjezd dolů do údolí. Kde se vzaly koloběžky?

Historie koloběhu má dlouholetou tradici. Již v první polovině 19. století se ve Finsku a ve Švédku začínají objevovat „sněhoběžky“. Z vývojového hlediska "sněhoběžka" svým tvarem vychází ze sání poháněných nohou (podobné těm pro psí spřežení). Různými variantami a obměnami zhruba po 150 letech ze „sněhoběžky“ vznikla koloběžka – jako její letní alternativa.

Půjčovny koloběžek

Koloběžky Kickbike Fatmax

Půjčovna se nachází u horní výstupní stanice lanovky Sněžník. Na výlet doporučujeme panoramatickou trasu (červená cyklotrasa), která je dlouhá 15 km a vede zpět do údolí Dolní Moravy. Koloběžku pak vrátíte do půjčovny Marcelka u spodní stanice lanovky Sněžník. Výlet trvá asi 1,5 hodiny.

Elektro koloběžky Hugo Bike

Půjčovna se nachází v chatě Marcelka. Elektro koloběžky mají dojezd až 85 km bez odrazu a můžete dosáhnout rychlosti až 25 km/hod. Koloběžky jsou české výroby, mají velké přední kolo a odpruženou vidlici. Jízda je vhodná zejména po asfaltu. Má zadní kolo tak akorát velké s vestavěným motorem, takže má velký kroutící moment a vyjedete s ní proto i slušný kopec bez jakéhokoliv odrážení. Vestavěný motor v zadním kole také znamená, že odpadají veškeré převody a řetězy a hlavně fakt, že se vám motor ničím v terénu nezanese.

Kontakt 

Půjčovna Marcelka

Telefon: +420 602 378 150

Email: resort@dolnimorava.cz

AKTUÁLNÍ PROVOZNÍ DOBA

Ceník půjčovny


Na vybavení „PŮJČOVNY KOLOBĚŽEK-SLAMĚNKA“ ve středisku Relax & sport resort Dolní Morava finančně přispěl Pardubický kraj.


Partneři resortu

NUTS Evropská unie Czech Tourism Innogy Frekvence 1 Kofola Salomon IMOS Birell Bruno Family Park Barth Vista City Hotel