.

Koloběžky

Navštivte půjčovnu koloběžek a vyzkoušejte si klasické koloběžky, musherské koloběžky, koloběžky s tlustými plášti nebo třeba horkou novinku elektrokoloběžky. K dispozici jsou i dětské koloběžky, můžete se tedy vydat na výlet s celou rodinou. Koloběžky si nejvíce užijete při jízdě po rovině nebo sjezdu z kopce.


Kde se vzaly koloběžky?

Historie koloběhu má dlouholetou tradici. Již v první polovině 19. století se ve Finsku a ve Švédku začínají objevovat „sněhoběžky“. Z vývojového hlediska "sněhoběžka" svým tvarem vychází ze sání poháněných nohou (podobné těm pro psí spřežení). Různými variantami a obměnami zhruba po 150 letech ze „sněhoběžky“ vznikla koloběžka – jako její letní alternativa.

Půjčovny koloběžek

Koloběžky Kickbike Fatmax

Půjčovna se nachází u horní výstupní stanice lanovky Sněžník. Na výlet doporučujeme panoramatickou trasu (červená cyklotrasa), která je dlouhá 17 km a vede zpět do údolí Dolní Moravy. Koloběžku pak vrátíte do půjčovny Marcelka u spodní stanice lanovky Sněžník. Výlet trvá asi 1,5 hodiny.

Elektro koloběžky Hugo Bike

Půjčovna se nachází v chatě Marcelka. Elektro koloběžky mají dojezd až 85 km bez odrazu a můžete dosáhnout rychlosti až 25 km/hod. Koloběžky jsou české výroby, mají velké přední kolo a odpruženou vidlici. Jízda je vhodná zejména po asfaltu. Má zadní kolo tak akorát velké s vestavěným motorem, takže má velký kroutící moment a vyjedete s ní proto i slušný kopec bez jakéhokoliv odrážení. Vestavěný motor v zadním kole také znamená, že odpadají veškeré převody a řetězy a hlavně fakt, že se vám motor ničím v terénu nezanese.

Na vybavení „PŮJČOVNY KOLOBĚŽEK-SLAMĚNKA“ ve středisku Relax & sport resort Dolní Morava finančně přispěl Pardubický kraj.Ceník - půjčovny koloběžek

  Délka zapůjčení Cena Sleva s RESORT CARD
Koloběžka Kickbike Fatmax 2 hodiny 250 Kč 10%
  Každá další započatá hodina 100 Kč 10%
Musherská koloběžka Gravity 1 hodina 190 Kč 10%
  3 hodiny 360 Kč 10%
  1 den (8 hod) 550 Kč 10%
Elektro koloběžka Hugo Bike 1 až 3 hodiny 250 Kč/hod x
  4 až 8 hodin 200 Kč/hod x
  1 den (8 hod) 1 400 Kč x
  • Dbejte prosím pokynů obsluhy a dodržujte bezpečnost

Aktuální provozní doba


Partneři resortu

NUTS Evropská unie Czech Tourism Získat aplikaci Adobe Flash Player Frekvence 1 Kofola Salomon IMOS Birell Bruno Family Park Barth Vista City Hotel