Mamutíkův vodní park

      První vodní park svého druhu v České republice!

          
 Mapa areálu Mamutíkova vodního parku Dolní Morava
  • Jedná se o vodní přírodní areál, kde voda je základním prvkem k hraní, experimentování a získávání zkušeností o přírodě a jejích zákonitostech.
  • Všechny části parku jsou interaktivní a návštěvníci mohou vše sami regulovat, vyzkoušet, uchopit či roztočit.
  • Voda v horní části parku vyvěrá v Potůčcích, který se větví, vytváří ramena- regulovatelné stavidýlky, mizí pod povrchem, roztáčí mlýnské kolo. Z Potůčků voda vtéká do Říčky, která spojuje celý areál a odvádí vodu do dalších částí a končí svoji dráhu v brouzdališti. Říčka přivádí vodu do korýtek, což je systém dřevěných korýtek, stavidel a dřevěných sudů, kde je možno využít k experimentům dřevěné lodičky.
  • V areálu narazíte celou řadu zajímavých zařízení a strojů, které můžete sami odzkoušet a seznámit se s jejich využitím. Jde o Tyrolský jez, ztracené kolo, Elektrárnu, Buchar, Archimédes a Závlahu a další.
 
          

Ceny vstupného jsou platné pro Mamutíkův vodní park a Lesní zážitkový park. Můžete tak mezi nimi libovolně přecházet a kdykoliv se vracet.

Ceník
CenaSleva RESORT CARD
Denní vstup dítě od 3 do 15 let290 Kč20%
Denní vstup dospělý290 Kč20%
Dospělý jako doprovod dítětezdarmax
Rodinné vstupné (2 dospělí a max. 3 děti do 15 let)490 Kčx
Skupinové vstupné (15 a více osob)90 Kčx
Zlevněné vstupné na poslední 2 hodiny provozu150 Kčx
  • aktuální provozní dobu naleznete zde.
  • dítě do 3 let ZDARMA 
  • uvedené ceny platí pro vstup do Mamutíkova vodního parku a zároveň i do Lesního zážitkového parku
  • hosté Wellness hotelu Vista mají vstup do parku zdarma
  • vstupenky zakoupíte u pokladny přímo u vstupu do parku
Zábava i poučení v Mamutíkově vodním parku Dolní MoravaMamutíkův vodní park Dolní Morava - korýtkaDětské vodní hrátky v Mamutíkově parku Dolní MoravaMamutíkův vodní park Dolní Morava - hrátky s vodouV Mamutíkově vodním parku se zabaví malí i velcíVstup do Mamutíkova vodního parku Dolní MoravaMamutíkův vodní park - rozcestník. Pro každého něco.Hra se stavidly v Mamutíkově vodním parku Dolní MoravaHra s vodními mlýnky v Mamutíkově vodním parku Dolní MoravaMamutíkův vodní park Dolní Morava - hraní s vodou povolenoZkoumejte práci vody v Mamutíkově vodním parku Dolní MoravaInteraktivní prvky v Mamutíkově vodním parku Dolní MoravaVyústění korýtek v Mamutíkově vodním parku Dolní MoravaMamutíkův vodní park - sledujte princip využití vodní energieMamutíkův vodní park Dolní Morava - vhodný pro děti všech věkových kategoriíVodní hrátky a objevování v Mamutíkově parku Dolní MoravaRoztočené mlýnské kolo v Mamutíkově vodním parku Dolní MoravaMamutíkův Park Dolní Morava - voda hlavním herním prvkem

Mamutíkův vodní park

Je  areál, kde lze vidět co všechno se dá dělat s vodou. Poznat jak se  voda chová, jakou má sílu a jak ji využít. Jde vlastně o veliké vodní hřiště, kde se můžeme sledovat tok říčky včetně jezů, vodních kol a elektrárny. V sekci potůčky si pohrajeme s korytem potoku, pošleme vodu různými cestami pomocí stavidýlek nebo ji necháme zmizet pod povrchem. Zazávodit si můžeme v části Korýtka, kde lodičky budou projíždět dřevěnými korýtky až do dřevěných sudů. V areále narazíme na několik zajímavých zařízení a strojů, které můžete sami odzkoušet a seznámit se s jejich využitím. Jde o Tyrolský jez, Ztracené kolo, Elektrárnu, Buchar, Archimédes a Závlahu.„CYKLOTURISTICKÝ ODPOČINKOVÝ  INTERAKTIVNÍ KOUTEK S VODNÍMI PRVKY - Mamutíkův vodní park“ byl pořízen za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.


Virtuální prohlídka areálu
Váš názor

Newsletter

Přihlašte se k odběru e-mailového zpravodaje
a buďte vždy první, kdo ví o našich slevách a akcích!