Eshop

Horská turistika

Zkraťte si cestu na vrchol

Nasedněte na sedačkovou lanovku Sněžník a vyjeďte do nadmořské výšky 1 116 m.n.m. k horské chatě Slaměnka. Odtud vede síť horských pěších tras a cyklotras.

AKTUÁLNÍ PROVOZNÍ DOBy CENÍK 

NAŠE TIPY

Jedna za všechny - Králický Sněžník 1 424 m n. m.

Délka trasy: 9 - 11 km (cesta tam)

  • Varianta s lanovkou

Nasedněte na sedačkovou lanovku a nechte se vyvézt do nadmořské výšky 1 116 m.n.m. k horské chatě Slaměnka. Odtud se vydáte po hřebenové modré a zelené turistické trase, která se těsně pod vrcholem spojí se žlutou. Tato trasa je dlouhá 11 km. Zpět do údolí se dostanete po žluté naučné stezce, která je nejkratší a má 9 km.

  • Varianta bez lanovky

Od hotelu Vista se kolem lanového parku vydáte směrem k parkovišti Na Točně. V ostré levotočivé zatáčce potkáte rozcestník, kde budete pokračovat po modré cyklotrase, která se napojí na modrou turistickou trasu, po které dojdete až na vrchol Králického Sněžníku.

 Pramen řeky Moravy

Délka trasy: 9 až 11 km (cesta tam)

Řeka Morava pramení pod vrcholem Králického Sněžníku a je velmi často považována za tepnu Moravy. Je přitom zajímavé, že na historickém území Moravy nezačíná ani nekončí. Řeka protéká napříč severní, střední a jižní Moravou a poté splývá až na slovenském území pod Děvínem s vodami Dunaje. Říká se, že Morava tu má tolik pramenů, kolik je v roce dnů. K prameni Moravy se dostanete stejnou trasou jako na Králický Sněžník. 

Rozhledna Klepý

Délka trasy: 7 km (cesta tam)

Rozhledna Klepý je známá rozhledna na česko-polské hranici na vrcholu Klepý přímo naproti Wellness hotelu Vista postavená v roce 2009. Pokud se sem vydáte, užijete si krásné výhledy na okolní vrcholky hor. K rozhledně vede červená turistická trasa od parkoviště Pod Klepáčem. Na parkoviště Pod Klepáčem se dostanete od areálu U Slona, pokud odbočíte z hlavní cesty směrem na Horní Moravu (odbočka je před chatou Na Rozcestí).

Králická pevnostní oblast

Délka trasy: 5 až 10 km

Pevnostní pásmo mezi Maliníkem a Zemskou bránou je dnes zahrnuto do projektu Králické pevnostní oblasti. Byl to jeden z nejsilněji opevněných úseků hranic československé republiky před 2. světovou válkou. Králická pevnostní oblast je prostorem s nejvyšší koncentrací pozůstatků československého pevnostního systému z let 1935-1938

VÍCE INFO O PEVNOSTNÍ OBLASTI A TRASÁCH

banner 1200x628

Partneři resortu

Innogy Kooperativa Porsche.cz Amundi.cz